کریسمس ۲۰۲۱ مبارک - سایت عباس رجبی

کریسمس ۲۰۲۰ مبارک

کریسمس یکی از روزهای مقدس سال است که به سالروز میلاد حضرت عیسی بن مریم(ع) اشاره دارد

کریسمس به صورت سنتی روز ۲۵ دسامبر برگزار میشود.

کریسمس در بسیاری از کشورهای سراسر جهان جشن گرفته میشود و این امر به چگونگی پراکندگی مسیحیان و فرهنگ غربی و ترکیب آن با جشنهای زمستانی ارتباط دارد و بنا به سنت و رسم و رسوم آنان، تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارد.

اما مشترکات این مراسم این است که: مسیحیان برای جشن گرفتن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) به کلیساها می‌روند، در منزل یک درخت کاج را تزیین و چراغانی می‌کنند.


تبادل هدیه و کارت تبریک و همچنین حضور بابانوئل در شب عید کریسمس و حتی از روزهای قبل در خیابانها و فروشگاهها از دیگر مراسم زیبای کریسمس است .در خیابان‌ها و کوچه‌ها دسته‌دسته سرودهای پرستشی وشکرگزاری اجرا مینمایند.

شایان ذکر است که محورهای این عید بر ترویج حسن نیت، بخشندگی، مهربانی و گردهمایی های خانوادگی استوار است.

بابانوئل کریسمس

عیسی در اسلام

به عقیده مسلمانان عیسی از پیامبران اولوالعزم و صاحب شریعت است. نام و داستان وی به کرّات در قرآن و احادیث اسلامی آمده‌است. مسلمانان برای عیسی معجزاتی قائل‌اند، از جمله سخن گفتن در گهواره در دفاع از مادر و نیز زنده‌کردن مردگان و شفای بیماران و کوران مادرزاد، و دمیدن حیات در گِلِ بیجان.

کریسمس نه یه زمانه و نه یه فصل، بلکه یک یادبوده،در واقع آنچه که باعث میشه روح واقعی کریسمس رو لمس کنیم گرامی داشتن صلح وحسن نیت، رحیم و بخشنده بودن هست

قبل از اینکه آفتاب امسال غروب کند

قبل از اینکه خاطرات کم رنگ شوند.....

سالی توام با خوشبختی ،شادی و سلامتی

آرزو دارم.

کریسمس

یلدا

نوروز

فرقی ندارند

وقتی هرکدام میتواند

بهانه ای باشد

برای شاد بودن!

چراغ تزیینی درخت کاج کریسمس

بهانه های شادیتون فراوون

کریسمس مبارک